Hogyan kell az alábbi egyenletet megoldani? Pls.

3x-5/7-2*(2x-2)/3=2
2009. dec. 21. 10:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
egy helyen nem világos, ahogy leírtad... a -2 a két tört között van egész számként? Zárójelet alkalmazz mindenhol, ahol tört van! Ha leírod, annak hol a helye, akkor megoldom :)
2009. dec. 21. 10:43
 2/19 A kérdező kommentje:

köszi;))::3x-5 és ezt elolsztom 7-tel.és ebből kivonom a 2*(x-2) osztva 3-alt. és ez egyenlő 2-vel....

vagyis::(3x-5/7)-{2*(x-2)/3}

2009. dec. 21. 10:54
 3/19 anonim ***** válasza:

3x-5/7 - 4x/3 + 4/3 = 2

63x-15-28x+28=42

35x=29

x= 29/35

2009. dec. 21. 11:00
 4/19 anonim ***** válasza:
Most akkor x-2, vagy 2x-2?? (előző vagyok... a kommentedben más van, mint ami a kérdésben.)
2009. dec. 21. 11:02
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha a 3x-5-öt osztod héttel, akkor az (3x-5)/7 - 2(2?x-2)/3=2

Így valahogy?

2009. dec. 21. 11:06
 6/19 anonim ***** válasza:

"3x-5 és ezt elolsztom 7-tel.és ebből kivonom a 2*(x-2) osztva 3-alt. és ez egyenlő 2-vel.... "

akkor az első tört számlálója a (3x-5),nevező 7, 2.nál számláló (2(x-2)),nevező 3, egyenlő 2, ha jól értem?

(3x-5)/7-(2(x-2)/3=2

3(3x-5)-14(x-2)=21*2

9x-15-14x+28=42

-5x=29

x=-29/5

2009. dec. 21. 11:07
 7/19 anonim ***** válasza:
Nekem is ez jött ki, feltételezve, hogy a második zárójelben x-2 van és nem 2x-2... :)
2009. dec. 21. 11:09
 8/19 anonim ***** válasza:

Beszorozzuk 21-gyel, mivel ez a legkisebb közös többszörös, akkor ezt kapjuk: 3*(3x-5)-7*2*(x-2)=42, felbontjuk a zárójeleket, akkor ez lesz: 9x-15-14x+28=42. ezután: 9x-14x=42+15-28, vagyis -5x=29, vagyis x = -29/5.


:) leellenőriztem, és kijött :P

2009. dec. 21. 11:11
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha mégis 2x-2, akkor az eredmény -29/19
2009. dec. 21. 11:13
 10/19 anonim ***** válasza:

x=29/35.


Hát nekem etz jött ki, de látom volt mégegy akinek ez...

2009. dec. 21. 11:56
1 2