Cíí._. kérdése:

Valaki segítene nekem? Másodfokú egyenletrendszeres feladatokról van szó.


1; Másodfokú egyenletrendszeres szöveges feladat. Két szám mértani közepe 3-mal nagyobb a kisebbik számnál, számtani közepük 4,5-del kisebb a nagyobbik számnál. Melyik ez a két szám?


2; Egy kerékpárverseny útvonala 6 km. Egyik versenyző, nevezzük A-nak,2 perccel előbb ért célba, mint B. Ha A percenként 0,1 km-rel kevesebbet, B pedig ugyanennyivel többet tett volna meg, akkor B ért volna 2 perccel előbb a célba. Mekkora a kerékpárosok sebessége?


2014. ápr. 8. 19:03
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

1. x és y a két szám

x a nagyobb, y a kisebb

gyök alatt x*y=y+3

x*y=y^2+6y+9 ez az első egyenletünk


x+y/2+4,5=x /*2

x+y+9=2x /-x

y+9=x ez a második egyenlet

a kettő együtt:

(y+9)*y=y^2+6y+9

y^2+9y=y^2+6y+9

9y=6y+9

3y=9

y=3

x=12

2014. ápr. 8. 20:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2014. ápr. 9. 05:08
 3/3 anonim ***** válasza:

va = 0.6 km/perc

vb = 0,5 km/perc

2014. ápr. 9. 12:20