Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Négyszög / Kocka rajzolása |...

Négyszög / Kocka rajzolása | Mik a hibáim?

Figyelt kérdés

Szabályos, szabálytalan négyszögek rajzolását kellene gyakorolnom, de nem mindig veszem észre, hogy mi a hibám (tudom, hogy valami rossz)

Néhány minta:

[link]


Ezeket gyorsan rajzoltam Paintben, csak, hogy lássátok mennyire szörnyű (kb szabad kézzel is így megy). Mi az amit rögtön mondanátok, hogy rossz?


2009. dec. 20. 01:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sztem jól néznek ki (Y)
2009. dec. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez most nagyon azt az érzést keltette bennem h neked már úgy is mind1 xd :D
2009. dec. 20. 02:12
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha szabadkézzel is ilyen tökéletes négyszögeket, kockákat tudsz rajzolni, akkor én 5*-t adnék neked!!!


Mivel profi műszaki rajzoló vagyok (20 éves tapasztalattal), hihetsz nekem! :D


Talán azt javítanám ki (jobb felső sarokban) aminek a függőleges belső élét meghúztad, de a vízszintes belső éleit meg nem... Ott hiányzik a szememnek 2 vonal az alapon...


De ha ebbe beleköt a rajztanárod, akkor a nevemben rúgd s@ggbe!

2009. dec. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos, ez egyik se kocka. Aránytalanok.

A jobb alsó már egészen emlékezetet, csak legörbül a fedőlapja.


Ne rajzolj géppel, amíg nem tudod hogy mit kell rajzolni (azaz nincs előtted, milyen egy kocka képe)!


Legegyszerűbb, ha kérsz szertárból ilyen testeket, vagy legyártod ezeket kartonból. Kiteszed és lerajzolod. Megint lerajzolod, és megint lerajzolod.

Ugyanazt a beállítást többször le kell rajzolni.


Milyen iskolába jársz, és hányadikos vagy?

Ezt érdemes lenne tudni, az igazán hasznos tanácsokhoz.


(Az előző válaszoló lehet, hogy profi műszaki rajzoló, de hogy nem profi rajzoló az tuti!)

2009. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

a ball felsőben az alsó vonal lejjeb van ( vgaiy ami elöröl látszó szög lejjeb van) és a mellete lévőnél is ez a hiba

jobb alsánál a felső wonalak nem egyenesek

nekem ugy tanitoták hogy a wonalak a wégtelenben sem találkoznak és ha ezeket meghoszabítod akkor találkoznak...

de ha egérrel paintba csinálod az nem ojan mint ha szabadkézzel lapra


jah és bocs a kritikákat :"D amugy nemtanulom égta a rajzot. de ojan suliba fogok menni és muszáj ezeket tudni

13/L :)

2009. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen hát ezért írtam h négyszög/kocka, de a jobb alsó tényleg kocka akart lenni =) 7.es vagyok :) MI eddig végig fejből rajzoltunk, szal tanár mondta rajzoljá' kockát, azt akkor ennyi...
2009. dec. 21. 00:06
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként hogy-hogy legörbül a fedőlapja? próbálok javítgatni rajta, de úgy még hülyébben néz ki szerintem :) A baj ezzel az h ha rajzolok egy testről akkor sem 100% h tanár nélkül jól rajzolom majd le, a miénk meg lexarja szerintem a rendes tanítást :D

Am kösz minden válaszolónak :)

2009. dec. 21. 00:11
 8/11 anonim ***** válasza:

A bal felsőnek hiányzik a bal oldali éle.

A jobb felsőnek hiányzik a középső éle.

A bal alsónak mindkettő egyszerre, a bal oldali és a középső éle is, de van két felesleges vonal a tetején!

A jobb alsó (eltekintve a görbe vonalaktól) rendben van.

2009. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért nem sikerülnek szabályosan, mert azok az oldalak és élek, amiknek párhuzamosnak kellenének lenniük, nem azok.

ha a párhuzamos éleket tényleg párhuzamosnak rajzolod, hidd el, szebb lesz

amúgy meg, ha kockát akarsz, akkor tényleg nem megfelelőek az oldalarányok.

2009. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Többféle ábrázolás létezik. Ha azt akarod ábrázolni, ahogy "látszik", igenis a vonalak összetartóak, hiszen ami közelebb van hozzánk nagyobbnak, nagyobb szög alatt látszik. Az összes ábrázolásodban a függőleges élek teljesen függőlegesek, de így sosem látszik egy szabályos test. Ez az axonomikus, vagy fél-axonometrikus (itt az amikor csak a függőleges éleket ábrázolod továbbra is párhuzamosan ...) ábrázolásban elfogadható, de még egyszer mondom: így sosem látszik egy egyébként valóban párhuzamos élekkel rendelkező hasáb. A rajzaid egyébként nem olyan rosszak, de ha ábrázolsz egy élt, ami amúgy nem látható, illik a többit is jelölni. Vagy ha nem akarod láttatni, egyet se mutass meg. A bal felső és jobb alsó szinte teljesen rendben van, de én picit összetartóra rajzoltam volna a függőleges vonalakat. A jobb felsőnél hiányolom az alsó négyzet(?) két amúgy nem látható élét is, (ha ez volt a cél, mármint hogy minden élt megmutass ...), vagy kihagytam volna a hátsó függőleges élet. A bal alsó (háztetős) képnél ugyanez a helyzet, felesleges a felső négyzet két hátsó éle.


Még egy megjegyzés: nem hiba, de nem szerencsés olyan térbeli helyzetbe ábrázolni bármit, hogy a hátsó függőleges él egybe essen egy elülsővel.


Mindezektől függetlenül nem rossz rajzok, erős túlzás amit írsz hogy szörnyűek :)

2009. dec. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!