Hogy jött ki ez az eredmény?


sin60=15/mo

mo=17,32

hogy jött ki?


2009. dec. 19. 15:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenletet szorzod mo-val, akkor

sin60 * mo=15 lesz. Ezt osztod sin60-nal, ami kb. 0,866.

Tehát mo=15/0,866=17,32

2009. dec. 19. 15:39
 2/2 anonim ***** válasza:

[gyök 3] megközelítőleg 1,732


sin60° = [gyök 3]/2 = ([gyök 3]*[gyök 3]) / (2[gyök 3]) = 3 / (2*[gyök 3]) = 5*3 / 5*2[gyök 3] = 15/10[gyök 3]

2009. dec. 19. 15:43