2009. dec. 19. 08:13
2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem miért megmagyaráznád kérlek?
2009. dec. 19. 08:37
3/5 anonim válasza:
A számok új valódi értékéből (ami a számjegy értéke szorozva a helyiértékkel) ki kell vonni a régit.
800-8=792
30-300=-270
2-20=18
4/5 anonim válasza:
A három adatból egyet elírtál vagy te, vagy a tanár, vagy a nyomdász.
(Az hogy te melléírsz, az biztos, mert "számjegy valodi értéke"-ről nem beszélünk, csak szám valódi értékéről. Számjegy értéke nem nőhet 9-nél nagyobbal!)
Valószínűleg a 792 nem jó. Ahelyett 495 vagy 468 a helyes, hogy legyen megoldás.
Azonkívül hiányzik egy adat az egyértelmű megoldáshoz.
5/5 A kérdező kommentje:
köszi mostmár értem
2009. dec. 19. 12:47