Egy háromjegyü szám számjegyeit felcseréltük. Ekkor az egyik számjegy valodi értéke792-vel nőtt, egy másiké18-cal csökkent, a harmadiké pedig270-nel csökkent. Melyik volt az eredeti szám és melyik számot kaptuk a számjegyek felcserélése után?

2009. dec. 19. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:

eredeti: 328

új: 832

2009. dec. 19. 08:31
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értem miért megmagyaráznád kérlek?
2009. dec. 19. 08:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A számok új valódi értékéből (ami a számjegy értéke szorozva a helyiértékkel) ki kell vonni a régit.

800-8=792

30-300=-270

2-20=18

2009. dec. 19. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:

A három adatból egyet elírtál vagy te, vagy a tanár, vagy a nyomdász.


(Az hogy te melléírsz, az biztos, mert "számjegy valodi értéke"-ről nem beszélünk, csak szám valódi értékéről. Számjegy értéke nem nőhet 9-nél nagyobbal!)


Valószínűleg a 792 nem jó. Ahelyett 495 vagy 468 a helyes, hogy legyen megoldás.

Azonkívül hiányzik egy adat az egyértelmű megoldáshoz.

2009. dec. 19. 11:56
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mostmár értem
2009. dec. 19. 12:47