Egy gépet 15%-os engedménnyel árultak, így 7560 euróval kevesebbet kellett fizetni érte. Hány euró volt a gép eredeti ára? Ezután újjabb 10% engedményt adtak a már csökkentet árból. Mennyibe került ekkor a gép?

A 2009-es és a 2010-es Műszaki kiadós matek tz úgyan az? Vagy már a 2010-esbe vannak újjab feladatok mint a 2009-esbe??
2011. okt. 23. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

50400

38556

2011. okt. 23. 18:04
 2/3 anonim válasza:
Ezeket az eredményeket hogy kaptad meg??!!
2011. okt. 23. 21:33
 3/3 anonim válasza:

Tudom régi a kérdés, de hátha segíthet még másokon is a módszer.

x * 0,15 = 7560 (x = 7560 / 0,15) képlettel jött ki az x-re az 50400 eredeti ár. Ebből kivontuk a 7560-t, így lett 42840, aminek a 90%-a (mivel 10%-os kedvezmény volt) 38556.

2016. jún. 10. 14:32