A 2009-es és a 2010-es Műszaki kiadós matek tz úgyan az? Vagy már a 2010-esbe vannak újjab feladatok mint a 2009-esbe??2011. okt. 23. 17:20
2/3 anonim válasza:
Ezeket az eredményeket hogy kaptad meg??!!
3/3 anonim válasza:
Tudom régi a kérdés, de hátha segíthet még másokon is a módszer.
x * 0,15 = 7560 (x = 7560 / 0,15) képlettel jött ki az x-re az 50400 eredeti ár. Ebből kivontuk a 7560-t, így lett 42840, aminek a 90%-a (mivel 10%-os kedvezmény volt) 38556.