Tükrözzük az ABC háromszöget a P (-1;4) pontra. A tükörkép csúcsai A' (3;-3), B' (1;3), C' (8;4). Adjuk meg az eredeti A, B, C csúcsokat. Hogy?

Konkrét levezetés kellene, de nem grafikus megoldás. Köszönöm a segítséget.
2011. máj. 1. 21:11
 1/3 anonim válasza:

Az eredeti háromszög csúcsait egyenként P-re tükrözve kapjuk meg az új háromszög csúcsait.

A-t P-re tükrözve az A' pont az A és P által meghatározott egyenesen lesz rajta úgy, hogy P az AA' szakasz felezőpontja.

A(a1;a2) pont így: -1=(3+a1):2 a1=-5

4=(-3+a2):2 a2=11

A(-5;11)

Ha ezt minden csúccsal egyenként elköveted kijönnek az eredeti háromszög csúcsainak koordinátái.

2011. máj. 1. 21:26
 2/3 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek: MEG NE NÉZD ! GRAFIKUS megoldás:

[link]

2011. máj. 1. 22:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
2011. máj. 1. 23:10