Konkrét levezetés kellene, de nem grafikus megoldás. Köszönöm a segítséget.2011. máj. 1. 21:11
1/3 anonim válasza:
Az eredeti háromszög csúcsait egyenként P-re tükrözve kapjuk meg az új háromszög csúcsait.
A-t P-re tükrözve az A' pont az A és P által meghatározott egyenesen lesz rajta úgy, hogy P az AA' szakasz felezőpontja.
A(a1;a2) pont így: -1=(3+a1):2 a1=-5
4=(-3+a2):2 a2=11
A(-5;11)
Ha ezt minden csúccsal egyenként elköveted kijönnek az eredeti háromszög csúcsainak koordinátái.
2/3 anonim válasza:
A kérdezőnek: MEG NE NÉZD ! GRAFIKUS megoldás:
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ!
2011. máj. 1. 23:10