Egy raktárból az egyik napon elszálították az egész árumennyiség 0,85 részét, a másik napon a megmaradt 7,5 tonnát. Hány tonna áru volt a raktárban kezdetben?2014. ápr. 2. 20:49
1/2 anonim válasza:
0,15*x=7,5 t x jelöli az 1 egészet, átrendezed akkor az lesz hogy x=7,5/0,15 t = 50 t ellenőrzés: 50t * 0,85=42,5 t azaz 50t - 42,5t= 7,5 t
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. ápr. 2. 21:50