ha valaki tud segithetne nagyon fontos lenne még ma!!!!!!!!!!!
2009. jan. 13. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Ez elég egyértelmű. Gondolom alsós a kisfiad.


5=1+4 =6-2 =9-7 =1+3+3


mindig az utolsó összetevőre kérdeznek rá az azt követő műveletnél. Vagyis 5 egyenlő 1+4, 4 egyenlő 6-2, 2 egyenlő 9-7.


Egyébként ez a feladat egy baromság, matematikailag nem lehetne folytatólagosan egyenlőségjeleket kitenni.

2009. jan. 13. 14:07
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

az elsö sornak minden egyes müveletnek 5-nek kell lennie, a másodiknál mindig 7-nek a harmadiknál mindig 9-nek. de ebben mi a nehéz? gondolom alsós a gyerek. szerintem ha ez nem megy ülj be egy matekórára. gondlom órán ezer ilyen példát megcsináltak így ha elsö ránéz´sre te nem érted neki azért sejtenie kellene.

5=1+4=6-1=...

2009. jan. 13. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:
30%

utolsó vagyok, ez vicces akkor tényleg nem annyira egyértelmü. mert nekem az jött le hogy mindig az elsö számra kérdeznek, pl az 5-re meg a 7-re meg a 9-re


de szerintem a fiadnak ezt tudnia kell, mert gondolom ilyet csináltak többet az órán. nézd meg a a füzetében vagy amiben dolgoznak.

2009. jan. 13. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Szia! Szerintem egyértelmű!

Az első sorban a műveletek eredményének 5-nek kell lennie, a másodikban 7-nek, a harmadikban 9-nek.

Ahhoz túl egyszerű összeadás-kivonásokról van szó, hogy másképp lehessen értelmezni (pl. harmadik sor: 9=? -1=2+? a második kérdőjel helyére -ahhoz, hogy -1 legyen az eredmény, akkor- +(-3)-at kéne írni).

2009. jan. 13. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

5=1+4=6-1=9-4=1+3+0=7-2=3+2=10-5

7=2+5=8-1=10-3=2+3+2=9-4+2=10-1-2

9=10-1=2+7=5+4=6+3=2+5+2

2009. jan. 13. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

ez az utolsó tele van hibával. elöször azt veszi alapul hogy mindig 5-nek kell lennie aztán volt hogy 1+3+0 az csak =4

szóval tök hibás. szóval mindig az elsö számnak kell kijönnie. 5=1+4=6-1=9-4=1+3+1.....

2009. jan. 13. 15:21