2009. okt. 11. 16:23
1/1 anonim válasza:
Az lesz a közös nevező, amellyel az összes nevező osztható. Ún a legkisebb közös többszörösük. Ha ez megvan, akkor már csak a számlálókat kell bővítened megfelelően. Pl.: 1/2 + 1/3+ 1/5 lkkt(2,3,5)=30
1/2=15/30 1/3=10/30 1/5=6/30
És már csak össze kell adni. (15+10+6)/30= 31/30.