matek2012. jan. 30. 17:14
1/5 anonim válasza:
x=1 kg narancs
x+15=1 kg alma
Egyenlet:
2x+x+15=225
3x+15=225
3x=210
x=70
Tehát 1 kg narancs 70 Ft.1 kg alma pedig 70+15,tehát 85 Ft.
3/5 anonim 



válasza:





nem x+15 hanem x-15, mert 15 ft-tal kerül kevesebbe az alma, mint a narancs. szóval ha a narancs az x, az alma az x-15.
4/5 anonim válasza:
Húú igazad van,ezt totál félre olvastam.De legalább tudjuk,hogy mennyi lesz ha többe fog kerülni :) Kedves Kérdező tehát ne az én (első) válaszomat vedd figyelembe.
5/5 anonim válasza:
1 kg narancs: x ft
1 kg alma: x-15 ft
2x+x-15=225
3x-15=225 /+15
3x=240
x=80
vagyis: 1 kg narancs:80 Ft
1 kg alma:65 Ft
:))