-2012. aug. 9. 11:15
1/4 anonim válasza:
Szia! :)
Ezt a feladatot dinamikus viszonyszámmal a legegyszerűbb levezetni, ami időbeli változást, alakulást mutat %-os formában.
Vd= a1/a0 x 100 a képlete.
Az a1 = tárgyidőszak (jelen.) ~ 2010.
Az a0 = bázisidőszak (múlt.) ~ 2009.
Levezetve:
Vd = a1/a0 x 100=
118360000/125410000 x 100 = 94,37.
Ami azt jelenti, hogy 2009-ről - 2010-re => 5,63%-kal csökkent az étterem forgalma.
(100%-tól való eltérést vesszük figyelembe.)
Remélem, hogy tudtam segíteni. :)
2/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!:)
2012. aug. 9. 13:47
3/4 anonim válasza:
Szivesen. :)
Mit tanulsz, hogy ilyen jellegű feladatot kellett megoldanod? :)
Én kereskedelmi ügyintéző vagyok, de tanultam vendéglátást-idegenforgalmat is, és ezért tudtam segíteni. :)
4/4 A kérdező kommentje:
Szia Szakács gazdasági .
2016. dec. 26. 21:49