A pannonia szálloda éttermének 2009-es évi forgalma 125410000ft, a 2010évi vforgalom 118360000ft volt. Hogyan változott az étteremforgalma 2009évről 2010-évre? hogyan kell megoldani a feladatott? ha tusz oldald ajánlani akkor írj!

-
2012. aug. 9. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Ezt a feladatot dinamikus viszonyszámmal a legegyszerűbb levezetni, ami időbeli változást, alakulást mutat %-os formában.

Vd= a1/a0 x 100 a képlete.

Az a1 = tárgyidőszak (jelen.) ~ 2010.

Az a0 = bázisidőszak (múlt.) ~ 2009.

Levezetve:

Vd = a1/a0 x 100=

118360000/125410000 x 100 = 94,37.

Ami azt jelenti, hogy 2009-ről - 2010-re => 5,63%-kal csökkent az étterem forgalma.

(100%-tól való eltérést vesszük figyelembe.)


Remélem, hogy tudtam segíteni. :)

2012. aug. 9. 11:56
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget!:)
2012. aug. 9. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szivesen. :)

Mit tanulsz, hogy ilyen jellegű feladatot kellett megoldanod? :)

Én kereskedelmi ügyintéző vagyok, de tanultam vendéglátást-idegenforgalmat is, és ezért tudtam segíteni. :)

2012. aug. 9. 17:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia Szakács gazdasági .
2016. dec. 26. 21:49