A Rózsa családban a férj és a feleség együttes jövedelme 360 000 ft volt 2009. január 3-án. A következő év elején mindketten munkahelyet váltottak, és ezzel nagyon jól jártak, mert Rózsa úr fizetése 2010 januárjában 42%-kal, feleségéé 35%-kal emelkedett az előző évi havi jövedelméhez képest. Így jövedelmük együttesen 500 700 ft lett. 19:18:55 Mennyi volt Rózsa úr és Rózsáné fizetésének aránya 2009. január 3-án?2011. jan. 3. 19:26
1/3 anonim válasza:
I.x+y=360000
II.x*0,42+y*0,35=500700
Kétismeretlenes egyenlet.Oldd meg!
2/3 kanóc válasza:
Rózsa úr régi fizetése x, a feleségéé 360000-x
1,42*x + 1,35*(360000-x) = 500700
Innen már egyszerű.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm innen már tényleg megy :D
2011. jan. 3. 19:34