A Rózsa családban a férj és a feleség együttes jövedelme 360 000 ft volt 2009. január 3-án. A többi lent!?

A Rózsa családban a férj és a feleség együttes jövedelme 360 000 ft volt 2009. január 3-án. A következő év elején mindketten munkahelyet váltottak, és ezzel nagyon jól jártak, mert Rózsa úr fizetése 2010 januárjában 42%-kal, feleségéé 35%-kal emelkedett az előző évi havi jövedelméhez képest. Így jövedelmük együttesen 500 700 ft lett. 19:18:55 Mennyi volt Rózsa úr és Rózsáné fizetésének aránya 2009. január 3-án?
2011. jan. 3. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

I.x+y=360000

II.x*0,42+y*0,35=500700


Kétismeretlenes egyenlet.Oldd meg!

2011. jan. 3. 19:29
 2/3 kanóc ***** válasza:

Rózsa úr régi fizetése x, a feleségéé 360000-x

1,42*x + 1,35*(360000-x) = 500700

Innen már egyszerű.

2011. jan. 3. 19:31
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm innen már tényleg megy :D
2011. jan. 3. 19:34