Barackvirag456 kérdése:

Hogy lehet megoldani ez a szimmetrikus egyenletet: 1/x+1/y=1/2 1/x^2+1/y^2=5/4?

2014. ápr. 2. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Új ismeretlen:

1/x=a 1/x^2=a^2

1/y=b 1/y^2=b^2

a+b=1/2

a^2+b^2=5/4

a-ra és b-re meg tudod oldani majd vissza kell helyettesíteni.

2014. ápr. 2. 15:33