Hogyan kell megoldani egy másodfokú kétismeretlenes egyenletrendszert? Többi lent


hogyan kell megoldani ezt a 2 egyenletrendszert?

az első:

x+y = 5

xy = 6

__________

a második:

2x^2 - 3y^2 = 5

2x - y + 4 = 0

_______________

le tudnátok írni, hogy hogyan kell itt gondolkozni? előre is köszönöm.


2009. dec. 17. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A fentinél az elsőből, a lentinél a másodikból fejezném ki az egyik ismeretlent, és behelyettesíteném a másik egyenletbe.:

x=5-y

y(5-y)=6 --> -y2 + 5y - 6 =0

2009. dec. 17. 21:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Az első megoldása 2, és 3.

Egyik ismeretlent kifejezed, és beírod a második egyenletbe vagy megfordítva. /Ez egyébként elsőfokú egyenlet./

Tehát:

ha x+y=3, akkor x=3-y, ezt most beírjuk a xy=6 ba, vagyis

(3-y)y=6

3y-ynégyzet=6, most lett másodfokú, erre alkalmazd a megoldó képletet.Előtte rendezed nullára

ynégyzet-3y+6=0

2009. dec. 18. 17:22