hogyan kell megoldani ezt a 2 egyenletrendszert?
az első:
x+y = 5
xy = 6
__________
a második:
2x^2 - 3y^2 = 5
2x - y + 4 = 0
_______________
le tudnátok írni, hogy hogyan kell itt gondolkozni? előre is köszönöm.
2009. dec. 17. 18:08
1/2 anonim válasza:
A fentinél az elsőből, a lentinél a másodikból fejezném ki az egyik ismeretlent, és behelyettesíteném a másik egyenletbe.:
x=5-y
y(5-y)=6 --> -y2 + 5y - 6 =0
2/2 anonim válasza:
Az első megoldása 2, és 3.
Egyik ismeretlent kifejezed, és beírod a második egyenletbe vagy megfordítva. /Ez egyébként elsőfokú egyenlet./
Tehát:
ha x+y=3, akkor x=3-y, ezt most beírjuk a xy=6 ba, vagyis
(3-y)y=6
3y-ynégyzet=6, most lett másodfokú, erre alkalmazd a megoldó képletet.Előtte rendezed nullára
ynégyzet-3y+6=0