2x+3+ (5x-8) =1-2x ezt hogy kell megcsinálni?

Tudom, hogy könnyű, de egyszerűen ellenőrzéskor sose jó az egyenlőség.
2014. márc. 27. 16:19
 1/6 A kérdező kommentje:
(-2x+1)-(x+2)=3x-1 itt plusz 4 jön ki, de az se jó.
2014. márc. 27. 16:24
 2/6 anonim ***** válasza:

2x+3+(5x-8)=1-2x /1. zárójel bontás

2x+3+5x-8=1-2x /2. rendezés

-6=-9x /3. osztom (-9-el)

x= 6/9

2014. márc. 27. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

(-2x+1)-(x+2)=3x-1 /1. zárójel bontás

-2x+1-x-2=3x-1 /2. rendezés

-3x-1=3x-1 /3. rendezés,átviszed egyoldalra a közös tagokat

0=6x /4. osztod 6-al

x=0

2014. márc. 27. 16:29
 4/6 anonim ***** válasza:

3. válaszoló! Ellenőrizted te, amit leírtál? Mert ugye ellenőrzés nélkül nincs egyenlet. A te eredményed szerint viszont 5 egyenlő 1.

Az eredmény 6/9, ez kijön.

2014. márc. 27. 16:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnél a 2. rendezés után h jött az a -6=-9 ki?
2014. márc. 27. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

(-2x+1)-(x+2)=3x-1

-2x+1-x+2=3x-1

-3x+3=3x-1

6x=4

x=4/6

2014. márc. 27. 16:58