Tudom, hogy könnyű, de egyszerűen ellenőrzéskor sose jó az egyenlőség.2014. márc. 27. 16:19
1/6 A kérdező kommentje:
(-2x+1)-(x+2)=3x-1 itt plusz 4 jön ki, de az se jó.
2014. márc. 27. 16:24
2/6 anonim válasza:
2x+3+(5x-8)=1-2x /1. zárójel bontás
2x+3+5x-8=1-2x /2. rendezés
-6=-9x /3. osztom (-9-el)
x= 6/9
3/6 anonim válasza:
(-2x+1)-(x+2)=3x-1 /1. zárójel bontás
-2x+1-x-2=3x-1 /2. rendezés
-3x-1=3x-1 /3. rendezés,átviszed egyoldalra a közös tagokat
0=6x /4. osztod 6-al
x=0
4/6 anonim válasza:
3. válaszoló! Ellenőrizted te, amit leírtál? Mert ugye ellenőrzés nélkül nincs egyenlet. A te eredményed szerint viszont 5 egyenlő 1.
Az eredmény 6/9, ez kijön.
5/6 A kérdező kommentje:
Az elsőnél a 2. rendezés után h jött az a -6=-9 ki?
2014. márc. 27. 16:51
6/6 anonim válasza:
(-2x+1)-(x+2)=3x-1
-2x+1-x+2=3x-1
-3x+3=3x-1
6x=4
x=4/6