Valaki segítene a következő feladatokban? Ha valaki letudja levezetné nekem a feladatokat?


1. Összekevertünk egy 22.5%-os és 42.5%-os alkoholt. Milyen töménységű alkoholt kaphattunk így?

a,20% b,30% c,65% d,60% e,50%

2. Mennyi a 2+1/3 szám reciproka?

3..A Föld tömege kb. 6-10^21 tonna, a Nap tömege ennek 332 000-szerese. Kb. hány kilogramm a Nap tömege?

4.Határozza meg az A(1,1), B(0,6) és C(-4,-1) pontok által meghatározott háromszög súlypontjának koordinátáit!

5. Írja fel ]-1/3,-1/4[ intervallum 3 különböző elemét!

6. Ábrázolja az egyketted alapú logaritmusfüggvényt!

7. Egy társaságban hat fiú és néhány lány. Minden fiú pontosan két lányt ismer, és minden lány pontosan három fiút (az ismertség kölcsönös). Hány lány van a társaságban?

8. Oldja meg a valós számok halmazán a 3+2x-x^2/3-x=0 egyenletet!

9. A Dunából kotrógéppel emelik ki a homokot. A kotrógépről lehulló homok 3.6 m magas kúpot képez, amely alul 12 m széles. Hány 5 tonnás teherautó szállíthatja el ezt a homokúpot? (Egy köbméter nedves homok tömege kb. 2 tonna)


2014. márc. 22. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

1/

Összekevertünk egy 22.5%-os és 42.5%-os alkoholt. Milyen töménységű alkoholt kaphattunk így?

b/ 30%

Nem lehet kisebb, mint 22,5% és nem lehet nagyobb 42,5%-nál.


2/

Mennyi a 2+1/3 szám reciproka?

1:(2+1/3) = 1:(6/3+1/3) = 1:(7/3) = 3/7


3/

A Föld tömege kb. 6*10^21 tonna, a Nap tömege ennek 332000-szerese. Kb. hány kilogramm a Nap tömege?

332000*6*10^21 t = 2*10^27 t = 2*10^30 kg


4/

Határozza meg az A(1; 1), B(0; 6) és C(-4; -1) pontok által meghatározott háromszög súlypontjának koordinátáit!

sx = (1+0-4)/3 = -3/3 = -1

sy = (1+6-1)/3 = 6/3 = 2

S(-1; 2)


5/

Írja fel ]-1/3; -1/4[ intervallum 3 különböző elemét!

-1/3 = -20/60

-1/4 = -15/60

-19/60, -3/10, -17/60, -4/15

2014. márc. 23. 06:26
 2/6 anonim ***** válasza:

6/

[link]

2014. márc. 23. 07:04
 3/6 anonim ***** válasza:

7/

Egy társaságban hat fiú és néhány lány. Minden fiú pontosan két lányt ismer, és minden lány pontosan három fiút (az ismertség kölcsönös). Hány lány van a társaságban?

Szerintem 4 lány van a társaságban.

Közülük kettő ismeri az A, B, C fiúkat, a másik kettő ismeri a D, E, F fiúkat.

(Ebben nem vagyok biztos.)


8/

Oldja meg a valós számok halmazán a 3+2x-x^2/3-x=0 egyenletet!


Kérdezem: az x a 2/3-adikon van vagy x^2 / 3 szerepel vagy ...?

2014. márc. 23. 07:31
 4/6 A kérdező kommentje:
x^2/3 :D
2014. márc. 23. 09:46
 5/6 anonim ***** válasza:

9/

A Dunából kotrógéppel emelik ki a homokot. A kotrógépről lehulló homok 3,6 m magas kúpot képez, amely alul 12 m széles. Hány 5 tonnás teherautó szállíthatja el ezt a homokúpot? (Egy köbméter nedves homok tömege kb. 2 tonna)

r = 6 m

M = 3,6 m (testmagasság)

ρ = 2 t/m³

-----

V = r²∙π∙M/3


m = ρ∙V = ρ∙r²∙π∙M/3 (A homokkúp tömege)


n = m/5 = ρ∙r²∙π∙M/3 /5 = 2∙36∙π∙3,6/15 = 54,3


n = 55 teherautó kell.

2014. márc. 23. 11:27
 6/6 anonim ***** válasza:

8/

Oldja meg a valós számok halmazán a 3+2x-x^2/3-x=0 egyenletet!


3 + 2x - x^(2/3) - x = 0 --> x³ + 8x² + 27x + 27 = 0


Az egyenletnek

1 valós gyöke van: -1,62

és két komplex gyöke: -3,18 - 2,55∙i és -3,18 + 2,55∙i

2014. márc. 23. 11:39