Mi ennek a megoldása? (Többi lent)

A tört nevezője 5-tel nagyobb a számlálójánál,ha a számlálóhoz 14-et adunk ,a szám nevezőjéből egyet elveszünk,akkor a tört reciprokájával egyenlő törtet kapunk.Melyik az eredeti tört?
2014. márc. 18. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:

x/(x+5) (x+14)/x+5-1)

egyenlet

x/(x+5)=(x+4)/(x+14)

x^2+14x=x^2+9x+20

5x=20

x=4

tört: 4/9

18/8

18/8=9/4

2014. márc. 18. 14:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. márc. 18. 19:09