A tört nevezője 5-tel nagyobb a számlálójánál,ha a számlálóhoz 14-et adunk ,a szám nevezőjéből egyet elveszünk,akkor a tört reciprokájával egyenlő törtet kapunk.Melyik az eredeti tört?2014. márc. 18. 14:07
1/2 anonim válasza:
x/(x+5) (x+14)/x+5-1)
egyenlet
x/(x+5)=(x+4)/(x+14)
x^2+14x=x^2+9x+20
5x=20
x=4
tört: 4/9
18/8
18/8=9/4
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2014. márc. 18. 19:09