Próbáltam megoldani, de nem sikerült. Nagyra értékelném a segítséget.:)2014. febr. 13. 19:24
2/4 anonim válasza:
x^3-2x^2+4x+2x^2-4x+8-x(x^2-9)=26
x^3-2x^2+4x+2x^2-4x+8-x^3+9=26
Lebírsz egyszerűsíteni, marad:
8+9x=26
9x=18
x=2
3/4 anonim válasza:
x^3 + 2x^2 - 2x^2 -4x + 4x + 8 - x(x-3)(x+3) = 26
x^3 + 8 - x(x^2+3x-3x-9) = 26
x^3 + 8 - x(x^2-9) = 26
x^3 + 8 - x^3 + 9x = 26
8 + 9x = 26
9x = 18
x = 2
:)
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2014. febr. 13. 19:36