(x+2) (x^2-2x+4) -x (x-3) (x+3) =26 Ennek mi a megoldása?

Próbáltam megoldani, de nem sikerült. Nagyra értékelném a segítséget.:)
2014. febr. 13. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
x=2
2014. febr. 13. 19:30
 2/4 anonim válasza:

x^3-2x^2+4x+2x^2-4x+8-x(x^2-9)=26

x^3-2x^2+4x+2x^2-4x+8-x^3+9=26

Lebírsz egyszerűsíteni, marad:

8+9x=26

9x=18

x=2

2014. febr. 13. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:

x^3 + 2x^2 - 2x^2 -4x + 4x + 8 - x(x-3)(x+3) = 26


x^3 + 8 - x(x^2+3x-3x-9) = 26


x^3 + 8 - x(x^2-9) = 26


x^3 + 8 - x^3 + 9x = 26


8 + 9x = 26


9x = 18


x = 2


:)

2014. febr. 13. 19:33
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2014. febr. 13. 19:36