cox(x-pi/4)=cos(pi/2-2x) az első megoldása ki jött de a másodikat nem tudom, hogy kell, ha sinus lenne akkor az lenne hogy x-pi/4=pi-(pi/2-2x), de cosnál nem jó ha piből vonunk ki, ha a függvényt nézem akkor a pi/2ből való kivonás lenne ésszerű de az se jó2014. márc. 14. 11:30
2/4 anonim válasza:
Ha szinuszra meg tudnád csinálni, akkor írd át szinuszra: tudjuk, hogy cos(x)=sin(90°-x), radiánban cos(x)=sin(pí/2-x), a képlet alapján:
sin(pí/2-(x-pí/4))=sin(pí/2-(pí/2-2x)).
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!:)
2014. márc. 15. 10:59
4/4 A kérdező kommentje:
cos(x-pi/4)=sin2x, nem tudom mit bénázok, de a második megoldás nem akar kijönni: x= pi/4-2*l*pi, ha sinusra alakítom akkor a második úgy jön ki hogy pi/4+ 2*l*pi, tehát nem tudom, hogy miért mínusz van ott
2014. márc. 15. 11:57