Egy egyenlő szárú háromszög területe 100 cm2 és a szárszöge 52°30'. Mekkorák a háromszög oldalai?

2014. márc. 16. 10:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, váltsuk át a szögpercet tizedfokba. Tudjuk, hogy


1°=60', ebből az egyenes arányosság miatt 0,5°=30' (mindkét oldalt osztottuk 2-vel), így 52°30'=52,5°.


Tudjuk a háromszög területképletét: a*b*sin(a és b által közbezárt szög)/2, esetünkben egyenlő szárú háromszögről van szó, ezért a=b, ezek hajlásszöge adott, 52,5°, és a háromszög területe is:


100=a*a*sin(52,5°)/2

100=a^2*0,4

250=a^2

gyök(250)=5*gyök(10)=a a háromszög szára.


A másik oldal innen koszinusztétellel kiszámolható (vagy szinusztétellel is, ha veszed s fáradságot és kiszámolod a másik két szöget; azok egyenlőek, és összegük a harmadik szöggel pontosan 180°).

2014. márc. 16. 10:36
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél.
2014. márc. 16. 12:04