Egy egyenlő szárú háromszög területe 100 cm2 és a szárszöge 52°30'. Mekkorák a háromszög oldalai?2014. márc. 16. 10:15
1/2 anonim válasza:
Először is, váltsuk át a szögpercet tizedfokba. Tudjuk, hogy
1°=60', ebből az egyenes arányosság miatt 0,5°=30' (mindkét oldalt osztottuk 2-vel), így 52°30'=52,5°.
Tudjuk a háromszög területképletét: a*b*sin(a és b által közbezárt szög)/2, esetünkben egyenlő szárú háromszögről van szó, ezért a=b, ezek hajlásszöge adott, 52,5°, és a háromszög területe is:
100=a*a*sin(52,5°)/2
100=a^2*0,4
250=a^2
gyök(250)=5*gyök(10)=a a háromszög szára.
A másik oldal innen koszinusztétellel kiszámolható (vagy szinusztétellel is, ha veszed s fáradságot és kiszámolod a másik két szöget; azok egyenlőek, és összegük a harmadik szöggel pontosan 180°).
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél.
2014. márc. 16. 12:04