Matematika feladat, geometria 9. osztályos? Gyors segítség kéne


4. A pizza futárszolgálat 26 cm átmérőjű kör alakú pizzát papírdobozban szállítja.

a) Ha a papírdoboz szabályos háromszög alapú, akkor legalább mekkora ennek a doboznak az alapéle?

b) Ha a papírdoboz négyzet alapú, akkor legalább mekkora ennek a doboznak az alapéle?

c) Melyik csomagolási módot kell választani, ha a lehető legkevesebb papírt akarjuk felhasználni? ( A dobozok magassága mindkét esetben ugyanakkora.)



2014. febr. 27. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:

a) T=r*s képlettel számolva (r=26cm, s=(a+a+a)/2 és T=a^2*gyök(3)/4) adódik hogy a=156/gyök(3).

b) a=26cm

2014. febr. 28. 16:02