SOS! Egy négyzetes oszlop egy csúcsból kiinduló három élének hossza: a, a és b. Fejezze ki ezekkel az adatokkal az ebből a csúcsból kiinduló testátló hosszát! Hogy kell ezt megoldani?

El is tudná valaki magyarázni nekem érthetően? :(

2014. febr. 23. 10:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Itt nem tudom mit lehetne magyarazni, max a kepletet tudom neked levezetni. De ketlem, hogy az erdekelne, szoval van a keplet es abba behelyetesitel

Keplet: testatlo d^2=a^2+b^2+c^2

Na most neked az oldalak a,a,b, szoval a testatlo d^2=2a^2+b^2

2014. febr. 23. 11:03