Nem megy a matekházi letudnátok vezetni hogy megértsem?


1.

Egy tompaszögű háromszög területe 2 négyzetcentiméter, két oldalának hossza 2 cm és 4 cm. Mekkora lehet a tompaszög nagysága?


2.

Egy család a hideg víz fogyasztásáért átalánytdíjat fizet. Havonta 20 köbméter víz árát fizetik ki, pedig ennek a valóságban csak a 82%-át használják el. Vízóra beszerzése után csak a tényleges fogyasztást kell kifizetni. A vizóra felszerelése 12 000 tallérba kerül. Hány hónap alatt térül meg a beruházás, ha 1 köbméter víz ára 150 tallér?


3.

Egy apa és két különböző korú kisgyerekének életkora ugyanazon primszám pozitív egész kitevős hatványa. Tavaly mindhármuk életkora egy egy prímszám volt. Hány évesek most?


b, Illeszen a gyermekek és az apa idei élekorát jelző számok közé úgy további számo(ka)t, hogy egy számtani sorozat egymás utáni tagjait kapja!

c, Mutassa meg, hogy a gyermekek és az apa tavalyi életkorát jelző számok közé nem illeszthetők további számok úgy, hogy az eredeti és a beillesztett számok együtt egy mértani sorozat egymás utáni tagjai legyenek!


4.

Egy számítógép képernyőjén megjelenített térképrészleten az A település koordínátái: (24;60) a b településé (-13;23), míg a C településé (24;-14)


a mekkora az AB távolság?

b, Milyen messze van a C teleülés az A-t ás a B-t összekötő egyenes úttól?

c, Mi annak a pontnak a két kordinátája ebben a rendszerben, amelyik mindhárom településtől egyenlő távol van?



2014. márc. 15. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A negyedik feladat:

[link]

Érthető?

2014. márc. 15. 17:09
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) Többit valaki?
2014. márc. 15. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. márc. 15. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:

2, A 20m³ *150=3000 tallér

tényleges 20m³ a 82% 16.4m³*150=2460tallér

540 talléral fizetnek többet.

12000/540=22.2 23 hónap alatt térül meg.

2014. márc. 15. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:

a 3-ra tippem van csak:

jelenleg 4 és 8 és az apa 32 éves

ez 2-nek a hatványai.

tavaly 3 7 és 31 évesek

2014. márc. 15. 20:09
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy próbáltok segíteni! :)
2014. márc. 15. 20:32