2014. márc. 12. 17:06
2/5 anonim válasza:
x(x+1) = 132
x^2 + x - 132 = 0
(x-11)(x+12) = 0
-12 nem jó
11 és 12
3/5 anonim válasza:
Felírod a 132-t osztópárokra:
1*132
2*66
3*44
4*33
6*22
11*12, meg is van.
4/5 anonim válasza:
A második válaszoló rávilágított a lényegre, de ő is csak pozitív számokban gondolkodott. Nem mondta senki, hogy pozitívnak kell lennie, csak azt hogy egészeknek, és egymást követőeknek.
Így a (-12)*(-11) is jó megoldás.
5/5 anonim válasza:
132 négyzetgyöke 11,4.
Nyilvánvaló, hogy e szám körül kell megoldást keresni. A számszomszédok: 11 és 12 jó megoldást adnak. (ÉS -11, -12 is)