Ket egymast koveto egesz szam szorzata 132. melyik ez a ket szam?

2014. márc. 12. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
11*12
2014. márc. 12. 17:10
 2/5 anonim ***** válasza:

x(x+1) = 132


x^2 + x - 132 = 0


(x-11)(x+12) = 0


-12 nem jó


11 és 12

2014. márc. 12. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Felírod a 132-t osztópárokra:


1*132

2*66

3*44

4*33

6*22

11*12, meg is van.

2014. márc. 12. 17:11
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válaszoló rávilágított a lényegre, de ő is csak pozitív számokban gondolkodott. Nem mondta senki, hogy pozitívnak kell lennie, csak azt hogy egészeknek, és egymást követőeknek.


Így a (-12)*(-11) is jó megoldás.

2014. márc. 12. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:

132 négyzetgyöke 11,4.

Nyilvánvaló, hogy e szám körül kell megoldást keresni. A számszomszédok: 11 és 12 jó megoldást adnak. (ÉS -11, -12 is)

2014. márc. 12. 17:19