2014. márc. 10. 19:18
1/1 anonim válasza:
Kiemelünk 10^6-ont:
10^6*(13-8)=10^6*5=5*10^6.
De gondolom az ott osztás akar lenni, nem kivonás; ilyenkor a / jelet kellene használni. Így
(13*10^6)/(8*10^6)=(13/8)*10^6=1,625*10^6,
mivel azonos kitevőjű hetványok osztásánál az alapok hányadosát hatványozhatjuk.