Sziszka7249 kérdése:

Számítsa ki a hatványozás azonosságaival. A:13×10 6. -on-8×10 6. -on?


2014. márc. 10. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Kiemelünk 10^6-ont:


10^6*(13-8)=10^6*5=5*10^6.


De gondolom az ott osztás akar lenni, nem kivonás; ilyenkor a / jelet kellene használni. Így


(13*10^6)/(8*10^6)=(13/8)*10^6=1,625*10^6,


mivel azonos kitevőjű hetványok osztásánál az alapok hányadosát hatványozhatjuk.

2014. márc. 10. 19:29