Hogy kell megoldani azt az egyenletet, ahol a hatványokat össze kell adni?


pl.

2^2+^4-2^6?



2013. dec. 2. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:

A hatványokat akkor tudod összeadni ha köztük szorzat van

pl 2^4*2^2=2ˇ6

általánosan a^n*a^m=a^(n+m)

2013. dec. 2. 20:10
 2/2 anonim ***** válasza:
2^2+2^4-2^6= 2^2 + 4*2^2 - 16*2^2 = -11 * 2^2
2013. dec. 2. 20:18