Valaki segítene megoldani? Integrálás: 1/ (x*gyökalatt (1+lnx) )

2014. márc. 9. 15:35
 1/1 anonim válasza:

átalakítjuk az integrandust:

1/x*(1+ln x)^(-1/2)

észrevéve, hogy 1+ln x deriváltja 1/x, ez egy int(f'(x)*f^a(x))dx, ami f^(a+1)(x)/(a+1)

itt f(x)=ln(x)+1 és a=-1/2

tehát a primitív függvény:

2*gyök(ln(x)+1)

2014. márc. 11. 17:27