2014. márc. 9. 15:35
1/1 anonim válasza:
átalakítjuk az integrandust:
1/x*(1+ln x)^(-1/2)
észrevéve, hogy 1+ln x deriváltja 1/x, ez egy int(f'(x)*f^a(x))dx, ami f^(a+1)(x)/(a+1)
itt f(x)=ln(x)+1 és a=-1/2
tehát a primitív függvény:
2*gyök(ln(x)+1)