Matek integrálás, sehogy sem jövök rá?


Sziasztok!


Valaki le tudná nekem vezetni lépésenként ezt az integrálást? [link]


Sehogysem jövök rá hogy jön ki a végeredmény.



2014. jan. 25. 00:35
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ne a wolframot használd, hanem ezt:

[link]

2014. jan. 25. 00:47
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Osztod a tört számlálóját és nevezőjét 4-gyel, majd a számlálóban maradó kettest kiviszed az integrál elé. A tört nevezőjében 9*x^2/4 = (3*x/2)^2. Innen a 3*x/2=t helyettesítéssel integrál 1/(t^2+1) = arc tg t képletet hasznlva kapod az eredményt ami kijött Neked.

Sajnos béna vagyok és nem tudok ide "matekul" gépelni. :)

2014. jan. 25. 11:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, időközben rájöttem én is :D
2014. jan. 26. 13:24