Analizis 2-ben házi megoldás és megoldásmenet?


Az alábbi 3 feladatban kellene segíteni.


1. [link]

2. [link]

3. [link]


Lehetőleg egy kis magyarázattal, ha lehetséges. Előre is köszönöm a segítséget.



2014. febr. 8. 22:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Első: a számlálóban 4=2^2 és észreveszed, hogy ez éppen az (x+2)^2 deriváltja a 2-ben. Nem tudok más magyarázatot, felismered. Második: |4+9x| nem más mint 4+9x ha x>-4/9, -4-9x ha x<-4/9 és 0 ha x=-4/9. Ezután már könnyű. Egyoldali deriváltak léteznek, de különbözőek. Harmadikhoz a derivált definícióját kell érteni.
2014. febr. 9. 21:08