Az alábbi 3 feladatban kellene segíteni.
1. [link]
2. [link]
3. [link]
Lehetőleg egy kis magyarázattal, ha lehetséges. Előre is köszönöm a segítséget.
2014. febr. 8. 22:54
1/1 anonim válasza:
Első: a számlálóban 4=2^2 és észreveszed, hogy ez éppen az (x+2)^2 deriváltja a 2-ben. Nem tudok más magyarázatot, felismered. Második: |4+9x| nem más mint 4+9x ha x>-4/9, -4-9x ha x<-4/9 és 0 ha x=-4/9. Ezután már könnyű. Egyoldali deriváltak léteznek, de különbözőek. Harmadikhoz a derivált definícióját kell érteni.