Deriválni kellene,


1, y=sin(3x)*sin(4x)


ezt valamiért nem fogadja el: cos(3x)*sin(4x)+sin(3x)*cos(4x)


2, y=arccos(e^4x)



2014. febr. 17. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1) Persze, hogy nem fogadja el, mert ezek összetett függvények, és a belső függvényt is deriválni kell!

Helyesen tehát:

y'=3*cos(3x)*sin(4x)+4*cos(4x)*sin(3x)


2) y'=-[4*e^(4x)]/gyök[1-e^(8x)]

2014. febr. 17. 20:19
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors és helyes megfejtést! :)

ha nem okoz nehézséget, akkor tudnál még 1-2-t megoldani?


1, f(x)= arcsin^2(5x+5)

5*[(1/sqrt(1-x^2)]*(5*x+5) <-- így gondoltam. Az előrő példa szerint.


2, f(x)=9x^ln(x), akkor mennyi lesz f'(4)?

2014. febr. 17. 20:44
 3/3 anonim ***** válasza:

1)Nem jó! arcsin(x) deriváltja az 1/sqrt(1-x^2), de a feladatodban nem x van, hanem 5x+5. Ezekre figyelj oda, fuss neki még egyszer!

2) f'(x)=9^ln(x) * x^[ln(x)-1] * [2*ln(x)+ln(9)]

f'(4)-et megkapod, ha behelyettesíted x=4-et!

2014. febr. 17. 21:18