Matek háziba segitene valaki?

Egy túra során az első nap megtettük az út 3/5öd részét,második nap a hátralévő út 25%-át.Mekkora a teljes út hossza,ha még 9km van hátra?
2013. márc. 9. 21:36
 1/5 anonim válasza:
szerintem 30 km
2013. márc. 9. 21:44
 2/5 anonim ***** válasza:

1. nap az út 60%-át tették meg, és a 40%-a maradt meg.

2. nap a hátralévő út 25%-át,vagyis a teljes út 10%-át tették meg(40%-nak a 25%-a=10%)

1. és 2. nap megtették a teljes út 70%-át, így maradt még 30%-a, ami 9 km.


30%= 9 km

10%= 3 km

100%= 30 km


Tehát a teljes út hossza 30 km.

2013. márc. 9. 21:45
 3/5 A kérdező kommentje:
értem,és jó,de egyenlettel hogy irom fel?
2013. márc. 9. 21:46
 4/5 anonim ***** válasza:

9+ 0,6x + 0,25*0,4x = x

9+ 0,6x +0,1x=x

9+ 0,7x =x

9 =0,3x

30 =x

2013. márc. 9. 22:04
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. márc. 10. 11:23