Egy túra során az első nap megtettük az út 3/5öd részét,második nap a hátralévő út 25%-át.Mekkora a teljes út hossza,ha még 9km van hátra?2013. márc. 9. 21:36
2/5 anonim válasza:
1. nap az út 60%-át tették meg, és a 40%-a maradt meg.
2. nap a hátralévő út 25%-át,vagyis a teljes út 10%-át tették meg(40%-nak a 25%-a=10%)
1. és 2. nap megtették a teljes út 70%-át, így maradt még 30%-a, ami 9 km.
30%= 9 km
10%= 3 km
100%= 30 km
Tehát a teljes út hossza 30 km.
3/5 A kérdező kommentje:
értem,és jó,de egyenlettel hogy irom fel?
2013. márc. 9. 21:46
4/5 anonim válasza:
9+ 0,6x + 0,25*0,4x = x
9+ 0,6x +0,1x=x
9+ 0,7x =x
9 =0,3x
30 =x
5/5 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. márc. 10. 11:23