Az iskolában matek szakköre járó tanulók 80%-a kosarazik és a kosárlabdázók 30%-a jár matek szakkörre. Ha összesem 15-en járnak szakkörre akkor hány tanuló kosarazik?2012. okt. 25. 19:48
1/2 bongolo válasza:
m jár csak matekra
k csak kosarazik
z csinálja mindkettőt
akkor:
m+k+z azok száma, akik valamelyik szakkört csinálják, ők vannak 15-en
m+z matekozik, 80%-a (m+z)·0,8
k+z kosarazik, 30%-a (k+z)·0,3
Ez a 80% meg ez a 30% pont ugyanaz, ők azok, akik mindkettőt csinálják, vagyis akiket z-vel jelöltem:
0,8(m+z) = z
0,3(k+z) = z
m+k+z = 15
Ezt a 3 egyenletet lehetett felírni. Pont 3 ismeretlen is van, ezt meg lehet oldani. Azt rád bízom, biztos menni fog.
2/2 A kérdező kommentje:
köszii
2012. okt. 26. 18:45