Valaki segítene matek háziba?

Az iskolában matek szakköre járó tanulók 80%-a kosarazik és a kosárlabdázók 30%-a jár matek szakkörre. Ha összesem 15-en járnak szakkörre akkor hány tanuló kosarazik?
2012. okt. 25. 19:48
 1/2 bongolo ***** válasza:

m jár csak matekra

k csak kosarazik

z csinálja mindkettőt


akkor:

m+k+z azok száma, akik valamelyik szakkört csinálják, ők vannak 15-en

m+z matekozik, 80%-a (m+z)·0,8

k+z kosarazik, 30%-a (k+z)·0,3

Ez a 80% meg ez a 30% pont ugyanaz, ők azok, akik mindkettőt csinálják, vagyis akiket z-vel jelöltem:


0,8(m+z) = z

0,3(k+z) = z

m+k+z = 15


Ezt a 3 egyenletet lehetett felírni. Pont 3 ismeretlen is van, ezt meg lehet oldani. Azt rád bízom, biztos menni fog.

2012. okt. 25. 23:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszii
2012. okt. 26. 18:45