Segítesz a matek háziba? 2 egyszerű szöveges feladat.


Az apa 4 óra, a fia 5 óra alatt ásta volna fel a kertet. Együtt fogtak hozzá a munkához, de az apának egy bizonyos idő múlva el kellett mennie. Mennyi ideig dolgoztak együtt, ha a fiú fél óra múlva befejezte a munkát?


Az ilyen típusú feladatokat értem de itt ez teljesen más :SS lécci magyarázd el :(


12 kg 2,5 €-s és 38 kg 3 €-s műtrágyából keveréket készítenek. Mennyibe kerül 1 kg keverék?


Itt lehet használni a táblázatot? mert nekem 144 € jött ki úgy. De ez elég fura eredmény :S


ha segítesz megy a pipa :)


2011. márc. 28. 18:28
 1/3 anonim válasza:

Szerintem a másodikra a helyes válasz 2,88 Euro/1 kg.

12*2,5 az 30

38*3 az 114

114+30 az 144, ezt elosztom 12+38-cal, azaz 50-nel, így kapom a 2,88-at.

Ha az elsőt érted, akkor meg is tudod csinálni...

2011. márc. 28. 18:39
 2/3 A kérdező kommentje:
de nem értem :S
2011. márc. 28. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Az apa egy óra alatt a kert 1/4-ed részét ássa fel, a fia az 1/5-öd részét.

A fiú fél óra alatt 1/5/2 = 1/10 részét ássa fel a kertnek.

Tehát együtt 1-1/10 = 9/10-ed részét ásták fel.

Ha együtt dolgoznak, akkor 1 óra alatt 1/4+1/5 = 5/20+4/20 = 9/20-ad részét ássák fel a kertnek.

Mivel 9/10 = 18/20 -> innen megkapjuk, hogy 2 órát dolgoztak együtt, hiszen 18/9 = 2

2011. márc. 28. 20:22