Valaki segítsen mert fogalmam sincs.2014. márc. 9. 13:32
2/4 Silber válasza:
x - Panni jelenlegi életkora
y - Panni apjának jelenlegi életkora
Ekkor felírható:
(x-4)/7=y-4
(x+6)/3=y+6
Két lineárisan független egyenlet, két ismeretlen, ergó megoldható.
3/4 Silber válasza:
Jogos... Ami nálam nevezőben van, azt jobb oldalra kell tenni. Ergó:
x-4=(y-4)/7
x+6=(y+6)/3
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget kijött :)
2014. márc. 9. 14:32