Panni 4 éve heted annyi idős volt, mint az apukája volt akkor,6 év múlva már csak harmadannyi idős lesz, mint az apukája lesz akkor. Hány évesek most?

Valaki segítsen mert fogalmam sincs.

2014. márc. 9. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:

p-4=(a-4)/7

p+6=(a+6)/3

2014. márc. 9. 14:00
 2/4 Silber ***** válasza:

x - Panni jelenlegi életkora

y - Panni apjának jelenlegi életkora

Ekkor felírható:

(x-4)/7=y-4

(x+6)/3=y+6

Két lineárisan független egyenlet, két ismeretlen, ergó megoldható.

2014. márc. 9. 14:01
 3/4 Silber ***** válasza:

Jogos... Ami nálam nevezőben van, azt jobb oldalra kell tenni. Ergó:

x-4=(y-4)/7

x+6=(y+6)/3

2014. márc. 9. 14:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget kijött :)
2014. márc. 9. 14:32