Nem értem matekból a szöveges egyenleteket. A megoldás meg van csak az egyenletet nincs. Hány éves az, aki azt mondja: "3 év múlva félannyi idős leszek, mint amennyi A 6 évvel ez előtt volt, amikor én harmadannyi éves voltam, mint amennyi A most"?

2012. máj. 17. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:

x+3=1/2*(y-6)

x-6=1/3*y


ha jól értettem amit írtál.

tehát x=6+y/3

2*y/6 +12/2 = 3*y/6 - 3/2 azaz y/6=15/2

innentől egyszerű.

2012. máj. 17. 18:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. máj. 17. 20:28