http://www.youtube.com/watch?v=XDkpQr_xsJc
3:50 nél az egyszerusitesnel kihuzza csak az e ,es marad neki a 4e bol 4 ?!? ez igy jo?
2014. márc. 9. 10:20
1/3 A kérdező kommentje:
egyebbkent hogyan fejeztek ki az a -t?
2/x = 1/(a-x)
2014. márc. 9. 10:28
2/3 anonim válasza:
Csak nem írta oda, hogy "Most mindkét oldalt osztjuk k-val, q-val és e-vel; megtehetetjük, mivel egyik ismeretlen sem 0.".
3/3 anonim válasza:
2/x = 1/(a-x) /*(a-x)
2(a-x)/x=1 /*x
2(a-x)=x /:2
a-x=x/2 /+x=2x/2
a=3x/2.