Tortek, egyenlet egyszerusitese - 4e = e, ha egyszerusitek e vel az egyenletben akkor a bal oldalon nem 3e lessz, video lent?


http://www.youtube.com/watch?v=XDkpQr_xsJc


3:50 nél az egyszerusitesnel kihuzza csak az e ,es marad neki a 4e bol 4 ?!? ez igy jo?


2014. márc. 9. 10:20
 1/3 A kérdező kommentje:

egyebbkent hogyan fejeztek ki az a -t?


2/x = 1/(a-x)

2014. márc. 9. 10:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak nem írta oda, hogy "Most mindkét oldalt osztjuk k-val, q-val és e-vel; megtehetetjük, mivel egyik ismeretlen sem 0.".
2014. márc. 9. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:

2/x = 1/(a-x) /*(a-x)

2(a-x)/x=1 /*x

2(a-x)=x /:2

a-x=x/2 /+x=2x/2

a=3x/2.

2014. márc. 9. 11:14