sin(a másodikon)x-cos(a másodikon)x+3sinx=12014. márc. 3. 20:59
1/1 anonim válasza:
Aki az öt feladatot kiirta az is te voltál.
s^2x-cos^2x+3sinx=1
sin^2x-(1-sin^2x)+3sinx-1=0
ez sinx-re másodfoku
sinx=a helyettesítéssel old meg majd vissza kell helyettesíteni az a-t.
a^2-(1-a^2)+3a-1=0