JÓ MATEKOSOK! Valaki tud ebben segíteni? (ha lehet részletesen írjátok)


1) |x-2|+|x+2|=6

2)√x+6 + √x+1 = √7x+4

3)lg√7x+5 +1/2lg(2x+7)=1+lg4,5

4) sin(a másodikon)x-cos(a másodikon)x+3sinx=1

5) Egy túra egyik résztvevője minden nap elkölti pénzének felét és még 200 forintot. A kitűzött távot három nap alatt sikerült megtennie, amikorra a pénze elfogyott. Hány forinttal indult útnak a turista?



2014. márc. 3. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

három eset van

1; x<-2

-x+2-x-2=6

-2x=6

x=-3 ez jó megoldás

2;-2<x<2

-x+2+x+2=6

4=6 itt nincs megldás

3; x>2

x-2+x+2=6

2x=6

x=3 ez jó megoldás

Tehát a megoldás

Az x=-3 és az x=+3

2014. márc. 3. 19:05
 2/3 anonim ***** válasza:

z 5-t visszafelé egyszerübb megoldani

3.napra marad (0+200)*2= 400 ft

2.napra marad (400+200)*2=1200Ft

1.nap (1200+200)*2=2800Ft

2800 Ft-tal indul el.

2014. márc. 3. 19:19
 3/3 anonim ***** válasza:

3; lg mentes alak

lggyök(7x+5)+lggyök(2x+7)=lg10+lg4.5

gyök((7x+5)(2x+7))=45


persze a kikötést ne feljtsd el

lggyök(7x+5)>0 és lggyök(2x+7)>0 ezt össze kell vetni a megoldással.

2014. márc. 3. 19:26