(x-1)(y+1)+x-y=02014. márc. 4. 12:44
1/3 bongolo válasza:
Kifejtve:
(xy - y + x - 1) + (x - y) = 0
xy + 2x - 2y - 1 = 0
x(y+2) = 2y+1
x(y+2) = 2(y+2) - 3
A bal oldal osztható y+2-vel, akkor a jobbnak is oszthatónak kell lennie. Ami azt jelenti, hogy a 3-nak oszthatónak kell lennie y+2-vel:
y+2 = 3 → y = 1
y+2 = 1 → y = -1
y+2 = -3 → y = -5
y+2 = -1 → y = -3
Ennyi megoldása lehet csak. Az egyes y-onokhoz az x már egyértelműen kijön, nem számolom ki.
2/3 okéé14 válasza:
kedves válaszoló!
Az x(y+2) = 2y+1 -ből hogy lesz x(y+2) = 2(y+2) - 3 ? :P
lehet, hogy csak én vagyok nagyon fáradt, de nem jövök rá...
3/3 bongolo válasza:
Tényleg fáradt lehetsz...
2·2 = 4, 4-3 = 1