Hogyan kell megoldani ezeket az egyenleteket?


1. (2x+6)(x+2)+(x+3)(2x-1)=(3x+9)(x-2)


2. 2x(6-2x) (5-4x)/4 = 0


2009. dec. 13. 17:47
 1/1 anonim ***** válasza:

1.: először felbontod a zárójeleket, amik között szorzás van. minden tagot minden taggal meg kell szorozni:

(2x^2+4x+6x+12)+(2x^2-x+6x-3)=3x^2-6x+9x-18

mivel a második zárójeles kifejezés előtt + van, ezért a zárójel elhagyható. most megcsinálod az összevonást:

2x^2+4x+6x+12+2x^2-x+6x-3=3x^2-6x+9x-18

4x^2+15x+9=3x^2+3x-18

most rendezed nullára az egyenletet

x^2+12x+27=0

most megoldóképlettel kell megoldani

azt most nem írom le, de a megoldás: x1=-3 és x2=-9

2009. dec. 13. 18:36