Hogy kell ezeket a szöveges egyenleteket megoldani? (8. oszt. )


Elnézést kérek, hogy ennyi feladatot adtam. A szünetre ÖTVENHAT oldal házit kaptunk - ilyeneket. Ezeket nem értettem, kérlek segítsetek. Ha gondoljátok, e-mailben is elküldhetitek.

Legkésőbb hétfőn 21.00-ig küldjétek!



1. Egy kötélnek levágták a 2/3 részét és még 7 métert. Így a negyedénél 4 méterrel rövidebb marad. ekkora volt a kötél?

2. A zöldségraktár közül az egyikben 21tonna, a másikban pedig 18 t krumpli van. Az 1. raktárba naponta 9tonna, a másikba pedig 12t burgonyát szállítanak be. Hány nap múlva lesz a 2. raktárban 1,2-szer annyi, mint az elsőben?

3. Két szám úgy aránylik egymáshoz, int 7/2 : 5/2, különbségük 12. Melyik ez a 2 szám?

4.Két szám különbsége 438. Az egyik szám 2,25%-a a másik szám 25/3%-ával egyenlő. Melyik ez a 2 szám?

5. Két láda közül az egyikben 3x annyi alma van, mint a másikban. Ha mindegyik ládába 50kg almát tesznek, akkor az 1. láda súlya úgy fog aránylani a másikéhoz, mint 1/3 : 1/5. Hány kg alma volt eredetileg a ládákban?

6. Két pajta közül az egyikben 3x annyi széna volt, mint a másikban. Miután a elsőből elvettek 20t-t, a másikba pedig 20t-t vittek, a 2. pajtában 5/7-szer annyi széna lett, mint amennyi az elsőben maradt. Mennyi széna volt az egyes pajtákban?


2011. jan. 1. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
ezeket a feladatokat két hétre adták nem másfél napra
2011. jan. 1. 20:56
 2/7 anonim ***** válasza:
nem most kellet volna elkezdeni és akkor nem kéne kiírni ide a kérdést
2011. jan. 1. 21:18
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért 56 oldalból ennyi nem sok

1. 1/3x +7=1/4x -4

2011. jan. 1. 21:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem most kezdtem el!

Hat napja csinálom, nem csak ezeket! mondom, 56 feladat!

Szerintem karácsonykor nem tanulni szoktak, hanem a családdal lenni...

Aki nem tud normális kommentárt fűzni a dologhoz, menjen innen..^^

2011. jan. 1. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Lényegében az 1. feladat kivételével mind egyenletrendszerre vezet, mely elsőfoku lineáris.


1. x-2x/3-7=x/4-4

Ebből: x=36m.


2.

21+9n=(5/6)*(18+2n)


ebből: n=6.

3.

A/B=7/5

A-B=12

-----------

(5/7)A=A-12

Ebből: A=42. B=30.

4.

A-B=438

2,25A=(25/3)B

-------------

A-438=0,27A

Ebből: A=600. B=162.


Tovább nem folytatom, ugyanilyen tipusú egyenletrendszer.

2011. jan. 1. 21:50
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Te már segítettél nekem matekháziba :P

Az első nekem is kijött, azért írtam ki, mert az ellenőrzés nem bizonyította a feladat helyességét.

2011. jan. 1. 21:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi 8.ba nem tanultunk egyenletrendszert.
2011. jan. 1. 23:29