Hogyan kell megoldani ezeket a szöveges egyenleteket?


1.) Egy 50 m/s sebességgel haladó test és egy 12 m/sebességgel haladó test egy helyről, egy időben indulva egy irányban mozog. Hány mp múlva lesz a távolságuk 209 méter?


2.) Egy 36 m/s és egy 20 m/s sebességgel haladó test ugyanarról a helyről, egy időben indulva ellenkező irányban haladva távolodik egymástól. Hány mp múlva lesz a távolságuk 574m?

3.) Két egyenlő magasságú gyertyát egyszerre gyújtunk meg. Az első 4 óra alatt, a másik 3 óra alatt ég el. Hány óra múlva lesz az első gyertyacsonk kétszer olyan magas, mint a második, ha a gyertyák magassága egyenletesen csökken?


2011. febr. 18. 16:13
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:

s=(v1-v2)*t

t=s/(v1-v2)


t=209/(50-12)

t=5,5 s

2011. febr. 18. 16:45
 2/4 DudoloPocok ***** válasza:

2.) Egy 36 m/s és egy 20 m/s sebességgel haladó test ugyanarról a helyről, egy időben indulva ellenkező irányban haladva távolodik egymástól. Hány mp múlva lesz a távolságuk 574m?


s=(V1+V2)*t

t=s/(v1+v2)


t=574/56

t=10,25 s

2011. febr. 18. 16:47
 3/4 DudoloPocok ***** válasza:

3.) Két egyenlő magasságú gyertyát egyszerre gyújtunk meg. Az első 4 óra alatt, a másik 3 óra alatt ég el. Hány óra múlva lesz az első gyertyacsonk kétszer olyan magas, mint a második, ha a gyertyák magassága egyenletesen csökken?


h-a gyertyák eredeti hossza


1-es gyertya hossza t időpillanatban


h-v(1)*t ahol v(1)=h/4


2-es gyertya hossza t időpillanatban

h-v(2)*t ahol v(2)=h/3



a keresett időpontban


(h-v(1)*t )=2*(h-v(2)*t)

h-ht/4=2h-2ht/3 ......... /:h

1-t/4=2-2t/3 ........./*12

12-3t=24-8t

5t=12

t=12/5=2,4 óra

2011. febr. 18. 16:54
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. febr. 18. 17:03