Hogyan kell az a értékét megválasztani, hogy az x=4 megoldása legyen a következő egyesületnek?


2x-5a+2=0



2014. márc. 6. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:

ugye nem komoly a kérdés 8-asként


x=4 tehát 2*4-5a+2=0


oldd meg az egyenletet, de ezután kétségeim vannak már

2014. márc. 6. 18:57
 2/6 anonim ***** válasza:

rendezük a-ra

-5a=-2-2x

5a=2x+2

a=(2x+2)/5 irjk az x helyére a 4-t

a=10/5

ell:

2x-5*10/5+2=0

2x-10+2=0

2x=8

x=4

2014. márc. 6. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Basszus jól bedőltem ennek a feladatnak.
2014. márc. 6. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 én meg mondom nem szólok, ha te a bonyolultat szereted :)
2014. márc. 6. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen. Megláttam a megoldásod és a homlokomra csaptam. Még mindig piros.
2014. márc. 6. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
:)
2014. márc. 6. 21:52