Hogyan kell az a értékét megválasztani, hogy az x=4 megoldása legyen a következő egyesületnek?
2x-5a+2=0
2014. márc. 6. 18:49
1/6 anonim válasza:
ugye nem komoly a kérdés 8-asként
x=4 tehát 2*4-5a+2=0
oldd meg az egyenletet, de ezután kétségeim vannak már
2/6 anonim válasza:
rendezük a-ra
-5a=-2-2x
5a=2x+2
a=(2x+2)/5 irjk az x helyére a 4-t
a=10/5
ell:
2x-5*10/5+2=0
2x-10+2=0
2x=8
x=4
3/6 anonim válasza:
Basszus jól bedőltem ennek a feladatnak.
4/6 anonim válasza:
#3 én meg mondom nem szólok, ha te a bonyolultat szereted :)
5/6 anonim válasza:
Igen. Megláttam a megoldásod és a homlokomra csaptam. Még mindig piros.