Nem értem? MATEK!? (8. oszt. )


Egy kétjegyű szám második számjegye 2-vel kisebb az elsőnél. Ha mindkét számjegyét 3-mal csökkentjük, akkor az eredeti és az új szám különbsége 33. Mi az eredeti szám?


Egy egyenlő szárú háromszög alapjának és szárának aránya 2:3. Mekkorák a háromszög oldalai, ha kerülete 49 cm?


2013. márc. 18. 18:50
 1/1 anonim ***** válasza:

1. feladat


1. A tízesek helyén álló szám 2-vel nagyobb az egyesek helyén álló számnál.

2. Ha mindkettőt 3-mal csökkentjük, akkor pontosan 33 lesz az eredeti és az új szám közötti különbség, mert 3*10= 30 és 3*1=3 és 30 + 3 = 33.


5 megoldás van. A megfelelő számpárok:

53 és 20

64 és 31

75 és 42

86 és 53

97 és 64

(Kisebb számok azért nem jók, mert nem tudjuk csökkenteni őket 3-mal.)


2. feladat


K = a + b + c

49 cm = 2x + 3x + 3x = 8x

x = 49/8 cm = 6,125 cm


a = 2 * 6,125 cm = 12,25 cm

b = 3 * 6,125 cm = 18,375 cm

c = 3 * 6,125 cm = 18,375 cm


Ell.:

Behelyettesítünk a kerületképletbe:

12,25 cm + 18,375 cm + 18,375 cm = 49 cm


Stimmt. :)

2013. márc. 18. 19:15