Nem értem egyszerüen az egészet. Foggalmam nincs miből indúljak ki.


Írnák egy Példát:


Ez a feladat:

Előszőr végezd el az összevonásokat, majd alakítsd szorzattá a kifejezéseket!


x+3x+xy+4yx


Ezt valaki letudná szájbarágósan irni? Kérlek szépen,iszonyat fontos,és sűrgős. És ne írjatok ilyeneket,hogy MIért nem figyelek órán stb... nincs időm leírni.

Telljesen letudná írni valaki az egész Műveletet? (Behelyettesítést is).?



2014. márc. 2. 20:10
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

Hát,ez nem olyan nehéz. Ha pl. van egy "x"-ed, és még egy "x"-ed,akkor mondhatod,hogy kettő van. Megkeresed az azonos betűket ( x-x, xy-xy).

x+3x+xy+4yx..

x+3x=4x,

xy+4xy= 5xy.

Szóval. x+3x+xy+4yx=4x+5xy. Úgy csináld,hogy az x-eket egyenes,az xy-onokat hullámos vonallal húzd alá,akkor látni fogod mi tartozik egymáshoz,és könnyen ki tudod vonni,vagy össze tudod őket adni.Az xy,és az x azért nem tatozik össze, mert az xy= x szer y. És ugye az már nem egy darab x.

Szorzattá alakítás..

4x+5xy = x(4+5y)

Azaz x-el megszorzod a négyet( ami 4x) és x-el megszorzod az 5y-t (ami 5xy).

2014. márc. 2. 20:28
 2/2 A kérdező kommentje:
Le írhatatlanúl Köszönöm!!!!!!!!
2014. márc. 2. 20:51