Mi a következő algebrai kifejezések helyettesítési értékük?


nem nagyon értem ezeket a feladatokat:

a=-2 b=1/2


-a+2b+1=

-2b-a-1=

megcsináltam mind a két feladatot én 0 jött ki eredménynek.Leellenőrizné nekem valaki??(akinek nem lesz jó egyest kap:( )


2011. nov. 27. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

-(-2)+2(1/2)+1=2+1+1=4, -(-2)=2, 2*1/2=1,


-2(1/2)-(-2)-1=-1+2-1=0, -2*1/2=-1, -(-2)=2,


elsőnél -4 az eredmény, a másodiknál nulla.

2011. nov. 27. 13:25
 2/2 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 4 Az eredmény nem -4.
2014. márc. 2. 20:10