9. osztályos algebrai kifejezések, ez hogy van? Nem értem.


A nevezetes azonosságokat vesszük, nagyjából értem, de az előjelekkel gondban vagyok, illetve azt se értem, hogy bizonyos helyeken miért van szűkség zárójelre.

Pl.:

(5x+4)/a négyzeten/(3x-4)/a négyzeten/-(2x+3)(2x-3)=25x+2*5x*4+16-81x(a négyzeten)-2*3x*4+16-(4x(négyzet)-9) ----> A kérdésem pedig az, hogy ez az utolsó részt miért kell zárójelbe tenni?


A végeredmény amúgy:

8x (négyzet)-26x-36


2012. dec. 1. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

(5x+4)^2(3x-4)^2-(2x+3)(2x-3)=15x+2*5x*4+16-81x^2-2*3x*4+16-(4x^2-9)


(25x^2+40x+16)(9x^2-24x+16)-(4x^2-9)=55x+15-81x^2-24x+16-4x^2+9


(25x^2+40x+16)(9x^2-24x+16)-4x^2+9=55x+15-81x^2-24x+16-4x^2+9


(25x^2+40x+16)(9x^2-24x+16)=31x+31-81x^2


225x^4-600x+400x^2+360x^3-960x^2+640x+144x^2-384x+256=31x+31-81x^2


225x^4+360x^3-416x^2-984x+256=81x^2+31x+31


225x^4+360x^3-497x^2-1015x

2012. dec. 1. 13:56
 2/2 anonim ***** válasza:
(bocsi, ezt ne nézd, csak próbálgattam, de nem jó, meg kész sincsen - előző voltam)
2012. dec. 1. 13:57