8-as matek? Algebrai kifejezések! Szöveges!


1.feladat:

Mónika felírt egy kétjegyű számot,majd a számjegyeket felcserélte,így egy 45-tel kisebb számot kapott,amelyben a számjegyek összege 9 volt.Melyik számot írta fel először Mónika?


2.feladat:

Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 7.

Ha a számjegyeket fölcseréljük,27-tel nagyobb számot kapunk.Melyik az eredeti kétjegyű szám?


2012. nov. 5. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:

ab-ba=45, innen 10*a+b-10*b-a=45

9*a-9*b=45

a-b=5

a+b=9

a=b+5

2*b=4

b=2

a=7

Mónika a 72-t írta fel először.


a+b=7

ab-ba=27

10*a+b-10*b-a=27

9*a-9*b=27

a-b=3

2*b=4

b=2

a=5

ab=25

2012. nov. 5. 16:09
 2/4 anonim válasza:

1. 94-49=45 94 az eredeti

2. 63-36=27 36 az eredeti

2012. nov. 5. 16:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó is lenne, csak tudjuk azt is, hogy első feladatnál a számjegyek összege 9, a második feladatnál a számjegyek összege 7.
2012. nov. 5. 17:28
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!! :)
2012. nov. 5. 18:52