1.feladat:
Mónika felírt egy kétjegyű számot,majd a számjegyeket felcserélte,így egy 45-tel kisebb számot kapott,amelyben a számjegyek összege 9 volt.Melyik számot írta fel először Mónika?
2.feladat:
Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 7.
Ha a számjegyeket fölcseréljük,27-tel nagyobb számot kapunk.Melyik az eredeti kétjegyű szám?
2012. nov. 5. 15:52
1/4 anonim válasza:
ab-ba=45, innen 10*a+b-10*b-a=45
9*a-9*b=45
a-b=5
a+b=9
a=b+5
2*b=4
b=2
a=7
Mónika a 72-t írta fel először.
a+b=7
ab-ba=27
10*a+b-10*b-a=27
9*a-9*b=27
a-b=3
2*b=4
b=2
a=5
ab=25
2/4 anonim válasza:
1. 94-49=45 94 az eredeti
2. 63-36=27 36 az eredeti
3/4 anonim válasza:
Igen, jó is lenne, csak tudjuk azt is, hogy első feladatnál a számjegyek összege 9, a második feladatnál a számjegyek összege 7.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!! :)
2012. nov. 5. 18:52