Aszögmérés egyik egysége a fok.1fok a teljes szög egy háromszázhatvanad része.1fok 60 szögperc 1 fok 60 szögmásodperc. Jelölése: 1=60' 1'=60" (nem írtam el, kettő kis felső pálcika van ott) Hogyan kell kiszámolni azt, hogy 65° 12' az hány perc?


10° 18' hány perc?

45° 45' hány perc?

12° 50' hány perc?

Hogyan kell ezt kiszámolni? És hogyan kell azt kiszámolni, hogy hány fok a derékszög fele? Mi ennek a lényege?Hogyan kell levezetni?!


2009. dec. 11. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírtad a kérdésedben. Ott van, hogy egy fok hány perc.
2009. dec. 11. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:

1 fok=60 szögperc, akkor 65 fok 12'=65*60'+12'

10fok 18'=10*60+18

És ugyanezzel a módszerrel a többit is ki tudod számolni.

A derékszög 90 fok.Ennek a fele kell.

2009. dec. 11. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:

mivel 1°=60' ezért 1'=1/60°, vagyis 12'=12/60°

12/60=0,2 tehát 65°12'=65,2°

2009. dec. 11. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok bocsi elnéztem a kérdést nem fokra átváltás volt :s
2009. dec. 11. 19:00