10° 18' hány perc?
45° 45' hány perc?
12° 50' hány perc?
Hogyan kell ezt kiszámolni? És hogyan kell azt kiszámolni, hogy hány fok a derékszög fele? Mi ennek a lényege?Hogyan kell levezetni?!
2009. dec. 11. 18:45
1/4 anonim válasza:
Leírtad a kérdésedben. Ott van, hogy egy fok hány perc.
2/4 anonim válasza:
1 fok=60 szögperc, akkor 65 fok 12'=65*60'+12'
10fok 18'=10*60+18
És ugyanezzel a módszerrel a többit is ki tudod számolni.
A derékszög 90 fok.Ennek a fele kell.
3/4 anonim válasza:
mivel 1°=60' ezért 1'=1/60°, vagyis 12'=12/60°
12/60=0,2 tehát 65°12'=65,2°
4/4 anonim válasza:
utolsó vagyok bocsi elnéztem a kérdést nem fokra átváltás volt :s